cenk-kilic

Mezoterapi

Mezoterapi, cildi (mezo) çalıştırma, rahatsızlıkları azaltan bir tamamlamadır. En çok kozmetikte kullanılmaktadır. Kozmetik mezoterapi kullanım alanları; yüz gençleştirme, ergen ve gebedeki çatlak, yara, akne ve skarlar, bölgesel zayıflama ve sellülitler, göz torbalanması, leke tedavisi, saç dökülmesi ve zayıflaması gibi rahatsızlıklar. Kozmetik harici sık kullanım kullanımlarının bir kısmı; nevralji, eklemler, kas ve bazı yumuşak dokularda ağrı, şişme ve hareket kısıtlılığı, zayıf sistem zayıflığı, spor yaralanmaları ve romatizma hastalıkları. Sarkma gibi rahatsızlıklarda düzelmenin seyri dört haftayı geçebilecektir. Etkileri 2 ile 6 seansta, genellikle 28 günde netleşir. Hekimin planına göre yapılması gerekir.

Allerjisi bulunan kişilere bu uygulamanın yapılmaması gerekir.  Ayrıca morluklar görülebilir. Bu etkiler prosesten sonraki 12 saat içinde kaybolmakta, sosyal hayatı etkileyen bir görüntü oluşturmamaktadır.
Tüm mezoterapi uygulamalarından önce protein içeren gıdalar, kafein, sigara ve alkol tüketiminden uzak durulmalıdır. Kan sulandırıcı etkili ilaçlar içilmemelidir. Düzenli kullandığınız bir ilaç var ise doktorunuza bildirmelisiniz. Uygulanacak alanda herhangi bir iltihap veya yara bulunmamalı. Mezoterapi sonrası; 
Yapılan bölge 36 saat güneş ışığına maruz kalmamalı,
Uygulamadan 12 saat sonrasına kadar hekimin onaylamadığı hiçbir merhem veya kozmetik ürün kullanılmamalı,
Uygulama yapılan bölgeye yaklaşık 12 saat su değdirilmemeli,
En az 36 saat su ile temastan kaçınılmalı,
Alkol ve sigaradan uzak durulmalı,
Ağır kaldırılmamalı ve ağır spor yapılmamalı,
Bol su tüketilmeye dikkat edilmelidir.
Saç mezoterapisi saçlı deriye enjeksiyon yöntemi ile uygulanır. İçerisinde vitaminler, proteinler ve mineraller bulunur. Haftada 1 defa olmak üzere ve genellikle toplamda 6 kere yapılır. Saç mezoterapisi her türlü saç dökülmesine karşı uygulanabilir. 
Bölgesel yağlanma azaltmada en sık karın, bel, bacak ve kollarda etkili olarak kullanılmaktadır. Deri altına verilen karışım yağların yakılmasını sağlar. 

hemenara_icon